Rybářský kroužek

Rybářský kroužek má v naší organizaci dlouholetou tradici. Umožňuje tak rybolovu chtivým zájemcům z řad dětí uspokojit jejich touhu chytat ryby již v raném věku. V současné době navštěvuje kroužek celkem 72 dětí ve věku od osmi do patnácti let.
Vzhledem k tomu, že v naší organizaci jsou registrováni řádní členové od Horní Bečvy až po Zubří, funguje rybářský kroužek na dvou místech a to jednak na Horní Bečvě a v Rožnově p/R.

Každý rok zahajuje kroužek mládeže svou činnost začátkem listopadu a končí těsně před zahájením lovu na pstruhových vodách, tj v polovině dubna.

Základní informace pro zájemce o rybářský kroužek jsou ve formátu pdf k dispozici ZDE

INFORMACE O ORGANIZACI RYBÁŘSKÝCH KROUŽKŮ DĚTÍ platné od roku 2017 jsou ve formátu pdf k dispozici ZDE

K hlavní náplni tohoto kroužku patří :

• seznámení s rybolovnými technikami
  • seznámení s platnými rybářskými řády
  • praktická výuka v našem revíru a v mimopstruhovém revíru MO ČRS Valašské Meziříčí
  • absolvování závěrečných povinných testů ze znalostí rybářských řádů

Rybářský kroužek dětí by ovšem nemohl existovat bez pár nadšenců z řad našich členů, kteří se rybářskému dorostu nezištně věnují na úkor svého volného času a bez nároku na finanční odměnu.

Vedoucím rybářského kroužku v Rožnově pod Radhoštěm je : Roman Zuzaňák Na Horní Bečvě se rybářskému potěru aktivně věnuje : Jiří Holzer Všichni jmenovaní si za svou činnost určitě zaslouží naše poděkování.